вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się niszczą oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać typy konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od dokładnego i starannego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów typ płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий